Wszystkie dzieci nasze są

Te słowa to cytat ze znanej piosenki Majki Jeżowskiej. Przytoczyłam je z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka bo doskonale wpisują się w filozofię działania naszego Stowarzyszenia. Już nasza nazwa mówi dobitnie o wartościach, które są dla nas najważniejsze.

Dom powinien być bezpieczną, spokojną przystanią dla wszystkich bez wyjątku dzieci. Rodzina to najważniejszy element każdego społeczeństwa. Powinna gwarantować miłość, szacunek i zrozumienie. Najcenniejszy Człowiek to właśnie dziecko, wrażliwe, szlachetne i pełne marzeń. Pamiętajmy żeby dbać o nasze pociechy, bo kiedyś losy Świata spoczywać będą w ich rękach i ufamy, że uczynią go lepszym do życia miejscem.

Obowiązki moim jest wspomnieć jak wielką rolę odgrywają dzieci w schemacie działania naszego Stowarzyszenia. To właśnie ich wspaniała, wytrwała i pełna pasji praca przy zbieraniu plastikowych nakrętek, pozwala nam tak skutecznie nieść pomoc dla ich pokrzywdzonych przez los rówieśników. Wszystkim dzieciom, za tą szlachetną pomoc wyrażam wdzięczność i podziękowanie.

W dniu 1 czerwca w siedzibie naszego Stowarzyszenia przy ulicy Dymińskiej 9 udało nam się zorganizować piknik dla dzieci, pełen zabawy i słodkich niespodzianek. I nie ma dla nas lepszego podziękowania za włożony wysiłek niż radość i uśmiech zaproszonych dzieci.

W tym miejscu z całego serca dziękujemy sponsorom tego wydarzenia. Pani Karolinie Kopińskiej oraz Panu Piotrowi Zygmuntowi z firmy E. Wedel, oraz Pani dr n. prawnych Marcie Kościeleckiej, która wsparła nas produktami firmy Bakoma.

Szczególne podziękowania kieruję do Pana Marka Szambelana, który dotrzymał słowa i dołączył do Stowarzyszenia i razem z nami niesie pomoc dla potrzebujących.

Dziękujemy też przyjacielowi Stowarzyszenia Panu Sławkowi Majszakowi za okazaną w tym dniu pomoc.

Na koniec jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i naturalnie super zabawy w przedszkolach, szkołąch i na podwórkach.

Jesteście naszą przyszłością, zostańcie z Bogiem!

Zofia Korzeniecka-Podrucka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *