Przekazanie wózka inwalidzkiego dla Malwiny

Dobry Bądź i Szlachetny, Bądź Do Pomocy Gotowy! Takim pięknym hasłem przywitał nas Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie do którego w dniu 1 lutego przyjechaliśmy z prezentem dla Malwinki.

Właśnie z takich dni jak tan mogą być dumni tysiące ludzi, którzy zaufali naszej akcji zbierania plastikowych nakrętek. To w takim dniu wielomiesięczna mrówcza praca przekształca się w finalny produkt jakim w tym przypadku był nowoczesny kierunkowy wózek inwalidzki dla Malwiny Kielak. Jesteśmy tez pewni, że każda podarowana na ten cel nakrętka, to również dobra energia i życzenia zdrowia płynące od setek tysięcy dobrych ludzi dla tej jednej, ale najważniejszej naszej Malwinki.

W szkole zostaliśmy przywitani przez dyrektor placówki Panią Magdalenę Artecką, która zresztą była organizatorką całej uroczystości. Zaszczycił nas również swoją obecnością Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski. Wózek dla Malwiny poświęcił Proboszcz Parafii Piszczac ks. Michał Oleszczuk. Obecne były również miejscowe media i tylko z wiadomych na pandemicznych przyczyn zabrakło szkolnych kolegów i koleżanek Malwinki.

W krótkiej części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Magdalena Artecka i powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie wyraziła wdzięczność i podziękowanie dla ludzi zaangażowanych w pomoc dla Malwiny. Z naszej strony wypowiedzi o historii, celach, oraz organizacji codziennej pracy naszego Stowarzyszenia udzieliła Pani Prezes Zofia Korzeniecka-Podrucka, oraz współzałożyciel Krzysztof Malmurowicz. Głos zabrał również Wójt Gminy Pan Kamil Kożuchowski. Absolutnym hitem dnia była jednak niespodzianka, czyli poruszający wspólny taniec na Wózkach Malwiny i Magdaleny, uczennicy i dyrektorki. Piękny przykład i przesłanie dla wszystkich, nie dzielmy się a łączmy, nie walczmy ze sobą a szanujmy się. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i pamiętajmy o tym.

Na końcu części oficjalnej Pani Zosia przekazała dyplomy z podziękowaniami dla najbardziej zaangażowanych w akcję osób. Szczególne słowa uznania i podziękowania zostały skierowane do Pani Heleny Skoczeń, bliskiej nauczycielki, która koordynowała organizację całego wydarzenia. Miłą niespodzianką było przekazanie nam od gospodarzy drobnych upominków.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek w szkolnej stołówce i przyznajemy, że pomidorowa oraz pierogi i deser zasługiwały na najwyższe oceny.

W tej części programu, pierwsze skrzypce grał oddany przyjaciel naszego Stowarzyszenia generał Sławomir Majszak, który swoimi żartami rozbawiał całe towarzystwo.

Dziękujemy również Panu Arturowi, który jako przedstawiciel producenta wózka, zapewnił nam komfortowy i bezpieczny przejazd w obie strony.

I kilka słów refleksji na koniec. Pamiątkowe dyplomy zapewne zawisną na ścianach szkoły. W miejscowych mediach ukażą się z pewnością obszerne relacje z tej uroczystości. Jednak w naszych sercach na zawsze pozostanie w pamięci życzliwość i dobroć jaką okazali nam ludzie w Chotyłowie. Prosimy Was nigdy się nie zmieniajcie a może wasze pozytywne i serdeczne nastawienie do ludzi rozleje się na cała Polskę, dając nadzieję na lepsze jutro, i pewność że hasło „Dobry Bądź i Szlachetny, Bądź Do Pomocy Gotowy” zrozumieją wszyscy.

Z Bogiem,
Matka, Zofia Korzeniecka-Podrucka
Ojciec, Krzysztof Malmurowicz

01 lutego w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość, w trakcie, której przedstawiciele Żoliborskie…

Opublikowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie Sobota, 6 lutego 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *