Dobry Człowiek

Szanowni Państwo, jesteśmy już bardzo blisko zarówno Świąt Bożego Narodzenia jak i końca 2021 roku. Jest to na pewno dobry czas, żeby zrobić króciutkie podsumowanie naszej działalności i podzielić się garścią refleksji.

To już drugi rok zmagania się ze wszystkimi uciążliwościami jakie przyniosła nam pandemia i związane z nią obostrzenia. Nie chcemy się żalić, ale mamy obecnie dużo trudniejszą sytuację. Przecież zamknięte przedszkola, szkoły czy urzędy to główne miejsca skąd pozyskujemy nakrętki na naszą bieżącą działalność. Nasze Stowarzyszenie nie zawiesiło działalności nawet na jeden dzień.

Ludzka bieda i krzywda niestety z roku na rok się pogłębia. Zakładając 14 lat temu na warszawskim Żoliborzu Stowarzyszenie obiecaliśmy z tym walczyć. Rok 2021 to dla nas czas codziennej żmudnej pracy, ale też wspaniałe dni w których mogliśmy wręczać wózki inwalidzkie, sprzęt rehabilitacyjny, komputery, namioty, odzież, obuwie a przede wszystkim żywność. Nowe wyzwania i organizacja pomocy, to również czas w którym przyłączają się do nas nowe instytucje i kolejni wartościowi ludzie. Ostatnio bardzo nam pomaga Pan Włodzimierz Piątkowski, burmistrz dzielnicy Bielany, oraz Pani Monika Szadkowska, radna dzielnicy Bielany.

Pisarz Erich Maria Remarque w swojej książce „Na zachodzie bez zmian” udowadnia, że pojedyncze ludzkie tragedie nie mają żadnego wpływu ani znaczenia na historię naszego Świata. Może i tak jest. Dla nas jednak i dla Pana Piątkowskiego każda, nawet pojedyncza osoba, która jest bezdomna, zmarznięta czy głodna, wymaga natychmiastowego wsparcia i pomocy. Panie Włodzimierzu za wszystko z całego serca dziękujemy. Jest Pan dobrym Człowiekiem.